Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Súčasnosť

Čierne Kľačany ležia v severnej časti Podunajskej pahorkatiny zastúpenej Hronskou pahorkatinou, v tesnej blízkosti Pohronského Inovca. Obec je súčasťou Nitrianskeho kraja. Nachádza sa v okrese Zlaté Moravce a tiež je jednou z členských obcí mikroregiónu „Požitavie – Širočina – záujmového združenia obcí pre CR“, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Nitrianskeho kraja.

Katastrálnym územím preteká vodný tok Širočina. Južne od intravilánu obce sa do neho vlieva potok Bočovka, tečúci v západnom až severozápadnom smere z pohoria Pohronský Inovec.

Z hľadiska dopravnej dostupnosti je obec vzdialená od okresného mesta Zlaté Moravce 4 km smerom na juhovýchod. Okrajom obce prechádzajú cesty III. triedy spájajúce Zlaté Moravce s Vrábľami a Zlaté Moravce s Levicami cez Mochovce, ako i žleleznica v smere Zlaté Moravce – Kozárovce.

Rozloha obce: 1 098 ha

Počet obyvateľov (k 31.12.2016): 1 122

Výškové rozpätie v obci : 180 - 500 m. n. m. (stred obce: 195 m. n. m.)


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka