Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Dobrovoľný hasičský zbor Čierne Kľačany

Valentínska kvapka krvi 2018

DARUJ KÚSOK SEBA.

Darovanie krvi patrí k významným humánnym činom, ktorý zachraňuje ľudské život.                          Dňa 15.2.2018 sa uskutočnil už 5. mobilný odber pod názvom  Valentínska  kvapka krvi  v našej obci. Hoci v okolí zúrilo chrípkové ochorenie aj napriek tomu k nám prišli darcovia aj zo širšieho okolia. Úprimne ďakujeme všetkým 50 darcom ktorí sa zúčastnili tejto humánnej akcie a zároveň aj členom DHZ Čierne Kľačany ktorí sa tejto akcie zúčastnili v počte 10  a pomohli neznámym a odkázaným ľuďom, pre ktorých darovaná krv znamená život. Zároveň by sme sa chceli poďakovať aj dlhoročnému členovi DHZ p.Štefanovi Malému  ktorí túto vzácnu tekutinu podaroval už po 80 krát.

Ľudská krv je nenahraditeľná. Každá zložka krvi má svoju osobitnú úlohu.                                    Ďakujeme aj všetkým, ktorým akýmkoľvek spôsobom pomohli, aby sa mohla táto akcia uskutočniť.

 

                                                                                                                                            Výbor DHZ


 

Valentínska kvapka krvi 2018

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

Valentínska kvapka krvi 2016

Daruj krv – zachrániš život.

Aj takýmto heslom by sme vedeli definovať darovanie krvi. Už od nepamäti patrí krv k najvzácnejším tekutinám na svete. To,že sme sa  rozhodli  darovať krv, môže pre niekoho znamenať záchranu života.

 Rok sa minul  a my sme sa rozhodli  zorganizovať  ďalší ročník Valentínskej kvapky krvi v obci. Nakoľko táto akcia mala veľký ohlas v minulých rokoch podarilo sa nám prekonať počet darcov z minulého roka o 1 darcu krvi a konečné číslo znie 38. Z tohto počtu boli vyradení 5 darcovia krvi. Členov Dobrovoľného  hasičského zboru bolo 11. Výbor DHZ Čierne Kľačany  a NTS Nitra vyslovuje poďakovanie všetkým darcom a teší sa na ďalší odber  v našej obci.


 

Valentínska kvapka krvi 2016

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Foto zo súťaží DHZ Čierne Klačany

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

Súťaže DHZ Čierne Kľačany

Dňa 13.6.2015 sme sa zúčastnili nočnej pohárovej súťaže v obci Dyčka s A,B družstvom mužov a týmom dievčat. V klasickej kategórií skončilo:

  • Áčko na 2. mieste
  • Bčko na 1. mieste
  • Dievčatá na 6. mieste

V športovej kategórií sme sa umiestnili na 6. a 10.miesteDňa  20.6.2015 sme sa zúčastnili s jedným družstvom mužov nočnej súťaže v obci Golianovo.


V  hodnotení sme skončili na 4.mieste.Dňa 27.6.2015 sme sa zúčastnili s dorasteneckým týmom krajského kola v Mojmírovciach  previerok pripravenosti  hasičského dorastu.
V celkovom hodnotení  štafeta + vodný útok sme z okresov v Nitrianskom kraji skončili na 4.mieste.

V sobotu  večer sa družstvo mužov zúčastnilo nočnej súťaže v obci Šíšov. Jedná sa o vysoko hodnotenú súťaž na ktorej štartovalo až 90 tímov. Každý tým mohol štartovať len v jednej kategórií.
V našej kategórií štartovalo 30 družstiev,  kde sa naším hasičom podarilo vybojovať  pohárové 3.miesto.

V nedeľu 28.6.2015 sme sa zúčastnili s kolektívom žien a mužov súťaže o pohár starostu obce Jedľové Kostoľany. Súťaž pozostávala zo štafety 8x50m a vodného útoku s klasickými mašinami.
V celkovom hodnotení sa dievčatá umiestnili na pohárovom  3.mieste a muži  vybojovali pohár za 1.miesto.


V sobotu 4.7.2015 sa v našej obci konal už 4.ročník hasičskej súťaže o pohár starostu obce a zároveň aj 1. kolo Sitnianskej hasičskej ligy(SHL). V športovej kategórii sa naši hasiči umiestnili na 2.mieste za mužmi z Topoľčianok. V kategórií klasika sme sa umiestnili na 1.mieste a taktiež 1.miesto získali naši chlapci v 1.kole SHL. Naše dievčatá sa v kategórií šport umiestnili na 3.mieste a na prvom kole SHL skončili na 4.mieste.


V sobotu v noci  sme pokračovali nočnou súťažou v obci Brehy kde sme v kategórií klasika skončili na 9.mieste a v športe po nezapojenej prúdnici sme mali “N“ .
Dňa 11.7.2015. sa náš tým zúčastnil nočnej súťaže v obci KOŠ. Dostali sme “D“ za  prešľap na nástrekovej čiare.


25.7.2015 sa konalo 2.kolo SHL  v obci Svätý Anton. Náš tým chlapcov sa umiestnil na 2.mieste a dievčatá na 4.mieste.


1.8.2015 sme sa zúčastnili  hasičského maratónu v obci Tesárske Mlyňany. Cez deň sme v kategórií klasika skončili  na 6.mieste a na nočnej sme v kategórií šport obsadili pohárové 3.miesto.


Dňa 8.8.2015 sme sa zúčastnili 3.kola SHL v obci ILIJA. Podarilo sa nám vyhrať v kategórií klasika aj šport. Dievčatá skončili na 5.mieste. V poobedných hodinách cestou domov sme sa nažhavený  dobrým výkonom zastavili na ďalšej súťaži v obci HONTIANSKÉ NEMCE kde prebiehala súťaž strojov do 1600cm3.Túto súťaž sa nám tiež podarilo vyhrať.

 
Dňa 9.8.2015 sme sa zúčastnili v Brehoch netradičnej súťaže na 3B-ky prekážka  beh do kopca a nakoniec  nalievacie terče. V celkovom hodnotení sme skončili na 6.mieste.


Dňa 15.8.2015 sme absolvovali 4.kolo SHL v obci Sľažany. V kategórií klasika sme sa umiestnili na
2 .mieste  a v kategórií šport na 3.mieste. Dievčatá sa umiestnili na 5.mieste.

Dňa 22.8.2015 sme sa zúčastnili 5.kola SHL v obci Podhorie (BS) kde sme získali 1.miesto v kategórií šport aj klasika. Dievčatá skončili na 4.mieste.

Cestou domov  akoby nám bolo ešte stále málo rozhodli sme sa, že sa zastavíme na nočnej súťaži v Hodruši Hámroch. Súťaž bola perfektne pripravená, klobúk dole pred organizátormi. V konečnom hodnotení sme s našou 1,6kou obsadili v silnej konkurencii pekné 5.miesto.

V sobotu 29.8.2015 sme v nočných hodinách  absolvovali nočnú súťaž v obci Topoľčianky .Štartovali sme v kategórií klasika . Darilo sa nám  dobre,  nakoľko nás len o pár stotín predbehli Veľké Chlievany a skončili sme na 2.mieste. Dievčatám tiež pokus vyšiel  a umiestnili sa na pohárovom 3.mieste.

Dňa 5.9. 2015 sa muži  zúčastnili ďalšej pohárovej súťaže v obci Veľké Chlievany (BN)v kategórií šport. Po menšom zaváhaní  ľavého prúdiara sme obsadili 9.miesto.V ten istý deň sa kolektív 8 dievčat zúčastnil štafetovej súťaže v obci Dyčka. Po urputnom výkone sa dievčatám podarilo vyhrať za čo boli ohodnotené aj pohárom za 1.miesto. 

Posledné  6.kolo SHL sa konalo v obci Mojmírovce (NR)dňa 6.9.2015. Znovu sa nám podarilo vyhrať s rekordným  časom 18,8s a tým získať aj putovný pohár SHL pre rok 2015.V doterajšej histórií SHL sa to 2 roky po sebe nikomu nepodarilo . V kategórií šport sa nám podarilo dosiahnuť čas 14,6s na pravom prúde no škoda ľavého kde bolo niečo cez 16s. Dievčatá v SHL skončili na konečnom 5.mieste.

12.9.2015-voľný víkend.

20.9.2015 po Vinobraní v našej obci  sme sa zúčastnili Memoriálu na počesť J.Fuleho v obci Topoľčianky. Na tejto akcií sa zúčastnili 2 družstvá  mužov a jedno družstvo žien. Aj keď sme to nečakali , motyka vystrelila a A tým dosiahol rekordný čas v klasike  18,18sek. čo je asi náš vrchol a zároveň  získali aj Putovný pohár .B tým skončil po drobných chybách na koši a saní  na 5.mieste s časom 24,75s .Dievčatá na 5.mieste.

V sobotu 3.10.2015 sa náš team mužov zúčastnil na ďalšej prestížnej súťaži v obci Šišov( BN), kde štartovalo približne 90 družstiev mužov a žien. V kategórií klasika sme sa umiestnili na pohárovom 3.mieste .

V súťaži o najlepšie sanie sme sa z 33 súťažných dvojíc  umiestnili na 2.mieste  s časom 6,02s.

Dňa 23.11.2015 vo večerných hodinách sme boli prizvaní  ORZZ Zlaté Moravce k požiaru za obcou, kde horel balíkový stoh slamy. Po dohovore veliteľom zásahu sme robili dohliadku nad požiaroviskom do ranných hodín v počte 4 členovia  DHZ Čierne Kľačany .

V mesiaci december sa členovia DHZ spolu s poslancami OZ zúčastnili akcie  Vianočný  stromček, ktorý bol osadený do stojana  pred Obecným úradom.


 


 

Okresné kolo hasičských družstiev Topoľčianky 2015

Dňa 31.5.2015 sme sa zúčastnili Okresného  kola hasičských družstiev v obci Topoľčianky.Súťaže sa zúčastnili celkovo 3 tímy v kategórií dorastenci ,dorastenky a muži. Výpravu tvorilo 27 súťažiacich + 7členov DHZ ktorí sa zapojili do súťaže či už ako rozhodcovia alebo ako tréneri. Súťaž sa skladala z dvoch častí a to beh na 8x50m a disciplína vodný útok. V celkovom hodnotení sa dorastenci umiestnili na 1.mieste a postúpili na krajské kolo do Mojmíroviec .Dorastenky sa umiestnili na 2.mieste a naši muži s silnej konkurencii skončili na 3.mieste. V závere bol ocenený aj náš veliteľ DHZ p. René Solár medailou za zásluhy o výcvik Miloslava Schmidta

Výbor DHZ Čierne Kľačany týmto vyslovuje poďakovanie za vzornú reprezentáciu.

 

   Ján Rajtar

predseda DHZ


 

Okresné kolo hasičských družstiev Topoľčianky 2015

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Súťaž Požitavie–Širočina v Slepčanoch

V sobotu 28.03.2015 sme sa zúčastnili súťaže ktorú organizovalo mikroregión  Požitavie –Širočina v rámci projektu „Hasiči  História a budúcnosť“ v štafetovom behu 8x50m v obci Slepčany. Dhz Čierne Kľačany postavilo na trať 2 družstvá  mužov a jeden tým žien. Akcie sa zúčastnili aj súťažiaci z regiónov Bystřička a Haná. Súťažilo sa v chladnom a veternom počasí no i napriek tomu sa nám podarilo umiestniť na medailových miestach.

U mužských týmov bolo poradie:     

  • 1.miesto Čierne Kľačany  B
  • 2.miesto Čierne Kľačany  A
  • 3.miesto Tesárske Mlyňany                                                    

 

U ženských  družstiev bolo nasledovné poradie:   

  • 1.miesto Čierne Kľačany 
  • 2.miesto Tesárske Mlyňany
  • 3.miesto Sľažany

 

Po štafetovom behu sme sa zúčastnili hasičského workshopu  v obci Vieska nad Žitavou na tému „Prevencia lesov“. Vo večerných hodinách prebiehalo priateľské posedenie zúčastnených DHZ-tiek.

Výbor DHZ Čierne Kľačany týmto vyslovuje poďakovanie za vzornú reprezentáciu  našej obce ako  aj mikroregiónu Požitavie –Širočina.

 

Veliteľ DHZ:  Solár René


 

Súťaž Požitavie–Širočina v Slepčanoch

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Trojstarostovský pohár v Tesárskych Mlyňanoch

Dňa 21.3.2015 sa v Tesárskych Mlyňanoch uskutočnila halová súťaž mladých hasičov o „Trojstarostovský pohár“. Súťaž prebiehala v spájaní hasičského náradia, hadíc a viazaní uzlov. Akcie sa zúčastnilo  14 družstiev chlapcov a 11 družstiev dievčat. DHZ Čierne Kľačany malo zastúpenie s 2 kolektívmi. V celkovom hodnotení sa dievčatá v silnej konkurencii umiestnili na 7.mieste a chlapcom sa podarilo  zvíťaziť  a s najlepším časom v štafete si zaslúžene odniesli aj putovný pohár. 


 

Trojstarostovský pohár - Tesárske Mlyňany 2015

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

Valentínska kvapka krvi 2015

Rok prešiel ako voda a DHZ Čierne Kľačany v spolupráci s Obecným úradom zorganizovalo  ďalší  ročník  Valentínskej   kvapky   krvi   v  obci. Aj   keď  to  nie   je  o  súperení, ako by  si niekto mohol myslieť, každý  darca  s  nadšením  prišiel darovať vzácnu tekutinu. Tejto humánnej  akcie  sa  aj  napriek  chrípkovému obdobiu zúčastnilo 37 darcov , z toho dobrovoľných hasičov bolo 12 a prvodarcov. Výbor  DHZ  Čierne  Kľačany   a  NTS  Nitra  vyslovuje  ešte  raz  poďakovanie  všetkým darcom a teší sa na ďalšiu akciu v obci.


 

Valentínska kvapka krvi 2015

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Hasičská súťaž pre mládež v regióne Bystřička v obci Svésedlice, ČR

V rámci projektu „Dobrovolní hasiči Historia a budúcnosť “sme sa dňa 24 a25.4.2014 zúčastili s dvoma súťažnými družstvami mladých hasičov súťaže v obci Svésedlice v regióne Bystřička.

Súťažili 4 členné družstvá  v dvoch disciplínach a to hadicová štafeta a prekážková štafeta.

V celkovom hodnotení sa naše družsto chlapcov umiestnilo na 5.mieste a družstvo dievčat na 8.mieste.Za ich výkon im patrí poďakovanie, nakoľko boli odhodlaný i napriek zlému počasiu zmerať si sily so súťažiacimi z ČR.

V nedeľu sme navštívili  Barokovú baziliku Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce,kde sme sa zúčastnili svätej omše.Nakoniec sme si spestrili slnečný den prehliadkou ZOO neďaleko od baziliky.Plný zážitkov sme sa vrátili v nedeľu podvečer domov.

Veľké poďakovanie patrí aj kolegom  z regionu Bystřicka, ktorý pre nás pripravili bohatý program či už športový tak aj kultúrny. 


 

Hasičská súťaž pre mládež v regióne Bystřička v obci Svésedlice, ČR

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Hasičský workshop a súťaž hasičov o putovný pohár sv.Floriána v obci Luděrov, ČR

Dňa 3.a 4.mája 2014 sa naše 2 družstva hasičov zúčastnili ďalšej akcie v ČR v regióne Haná v obci Luděrov. Jednalo sa o sviatok sv.Floriána ,hasičský workshop a súťaž hasičov o putovný pohár sv.Floriána.

Oslavy začali v sobotu ráno sprievodom cez obec k soche sv.Floriána v doprovode dychovej hudby .Nasledovalo kladenie vencov a svätá omša v kaplnke.

Po nej nasledovalo privítanie hasičských družstiev a otvorenie sútaže.

V tom čase v historickej sýpke prebiehal aj hasičský workshop na tému : Práca s mládežou a Hasiči minulosť a budúcnosť.V rámci prednášok za náš región vystúpil  pán Banyi Branislav ktorí poslucháčov oboznámil o pravidlách detských súťaži na Slovensku hre Plameň a histórii hasičských zborov v regióne Požitavie -Širočina. 

Súťaž prebiehala za chladného počasia 10˚C.

V silnej konkurencii 22 družstiev sa naši  hasiči V štafete 4x100m a v disciplíne vodný útok umiestnili na peknom 7 a 8 mieste.Za vzornú reprezentáciu im patrí veľké poďakovanie. 

Na druhý deň sme sa zúčastnili sv.omše v Náměšti na Hané a detskej hasičskej súťaže v obci Loučany.

Po výdatnom obede sme sa v odpoludňajších hodinách vrátili na Slovensko.


 

Hasičský workshop a súťaž hasičov o putovný pohár sv.Floriána v obci Luděrov, ČR

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Hasičská súťaž pre mládež v regióne Haná v obci Pěnčín, ČR

Dňa 26. a 27.4.2014 sme sa s detským kolektívom mladých hasičov zúčastnili hasičskej akcie pre mládež v  regióne Haná v obci Pěnčín. Súťažilo sa v jednotlivcoch v 6 disciplinách. Našu výpravu tvorili súťažiaci :Jana Malá,Viktória Solárová ,Nikola Chrenková,Simona Havettová a  Matúš Gregor. V rámci regiónu sme získali dve pohárové miesta z toho jedno strieborné miesto vybojoval pre DHZ Čierne Kľačany Matúš Gregor .Druhý deň sme navštívili záhradnú železnicu v Střížove ktorá sa najviac páčila najmladším súťažiacim a Hasičské múzeum, kde sa mladým hasičom páčili najviac ručné hasičské striekačky, akú vlastní aj naša DHZ.

Radosť z pekne prežitého víkendu v ČR plného zážitkov sme sa vrátili na Slovensko.


 

Hasičská súťaž pre mládež v regióne Haná v obci Pěnčín, ČR

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

Hasičská exkurzia v Čechách v regióne Bystřička

V rámci cezhraničnej spolupráce v projekte ktorý organizuje MAS Požitavie- Širočina  sme sa dňa 12.a13.4.2014 zúčastnili hasičskej exkurzie v ČR v regione Bystřička.

V dopoludnajšich hodinách sme navštívili vojenský priestor Libává ,cestu k prameňu rieky Odry,Veľkú Strělnú(pozorovateľnu odkiaľ prebieha pozorovanie strelieb) a obec Stará Voda pozostatky zaniknutej obce s prehliadkou zachovaného kostola a jeho okolia.Nakoniec Točka sever kde sa nachádzal sklad jadrových hlavíc.Po obede  v popoludňajších hodinách sme boli pozvaný  na exkurziu do krajského mesta   Olomouc k profesionálnym hasičom ,kde nám bola predstavená hasičská technika a operačné stredisko pre celý región .Druhý deň sme pokračovali prehliadkou zámku Náměšť na Hané a hasičského múzea v obci Čechy u Kosíře. Plný zážitkov sme sa vrátili šťastný domov.


 

Hasičská exkurzia v Čechách v regióne Bystřička

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

Trojstarostovský pohár v obci Vieska nad Žitavou

Dňa 22.marca 2014 sa naše družstvo mladých hasičiek  zúčastnilo halovej súťaže o Trojstarostovský pohár v obci Vieska nad Žitavou. Celkovo sa tejto súťaže zúčastnilo 13 chlapčenských družstiev  a  9 družstiev dievčat.V silnej konkurencii aj za prítomnosti dievčat z Moravy (regionu Hanná a Bystrička)  sa naše plameňiáčky umiestnili na medailovom 3.mieste za čo im gratulujeme.

Toto podujatie navštívil aj prezident DPO SR PhDr. Ladislav Pethő ktorý vyzdvihol prácu s mládežou a ďalej  nás informoval o zmenách ohľadom čerpania dotácii pre dobrovoľné hasičské zbory .


veliteľ DHZ Solár René


 

Trojstarostovský pohár v obci Vieska nad Žitavou

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Valntinska kvapka krvi 2014

Dňa 18.2.2014 zorganizovalo DHZ Čierne Kľačany  v spolupráci s Obecným úradom Valentínsku kvapku krvi v obci. Na túto akciu bol prizvaný zdravotný personál mobilnej transfúznej jednotky z Nitry. Celkovo sa zúčastnilo tejto akcie 34 darcov krvi, z toho dobrovolných hasičov bolo 11. Na túto akciu sa nám podarilo presvedčiť aj prvodarcov ktorých bolo 7.

Výbor DHZ vyslovuje poďakovanie všetkým darcom a teší sa na ďalšiu akciu v ktorej môže vzácna tekutina ktorou je ľudská krv zachrániť ďalší ľudský život.


 

Valentínska kvapka krvi 2014

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

Majstrovstvá SR DHZ hasičského dorastu v Skalici

       Historický úspech KĽAČIANSKYCH HASIČOV.

Dorastenci z Čiernych Kľačian skončili na majstrovstvách SR hasičského dorastu  tretí.SKALICA … siréna  hasičského auta  rozlieha  sa sobotným  augustovým večerom a práve v Čiernych Kľačanoch zvestovala úspech mladých krotiteľov ohňa.  Družstvo   dorastencov    priviezlo z Majstrovstiev Slovenska v hasičskom športe, ktoré sa konali v Skalici bronzové medaily. Za   obdobie   takmer   deväťdesiatročnej   existencie   Dobrovoľného   hasičského   zboru  v Čiernych Kľačanoch je to výnimočný, historický úspech.V konkurencii ôsmich družstiev  skončili  zástupcovia  Nitrianskeho kraja DHZ Čierne Kľačany za Danišovcami z Košického kraja a hasičmi z Mostu pri Bratislave, keď ich od striebornej priečky delilo len 21 stotín sekundy.  
 

 

 


 

Krajské kolo previerok pripravenosti

    Dňa 13.7.2013 sa dorastenecké družstvo Čiernych Kľačian  zúčastnilo krajského kola previerok  pripravenosti, na ktoré postúpilo z okresného kola . Súťaž sa konala v Topoľčiankach.

 

  Súťažilo sa v disciplíne štafeta 8x50 metrov a vo vodnom útoku. Naši dorastenci napriek silnej konkurencii zvíťazili a tak získali miestenku na republikové kolo, ktoré sa bude konať dňa 10.8.2013 v Skalici.

 

          Držíme im všetkým palce !!!

 

 


 

Turnaj o pohár starostu

    Dňa 7.7.2013 sa konal 2. ročník o pohár strarostu obce Čierne Kľačany. Súťažilo sa v kategórii klasika muži, klasika ženy a Magirus. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 15 družstiev .Domáce družstvo sa skladalo z dorasteneckého družstva a družstva dospelých. V celkovom hodnotení sa mužstvo dorastu v kategórii klasika umiestnilo na 3 mieste a družstvo mužov v kategórii Magirus na 2 mieste. Účastníci si mohli pochutiť na dobrom guláši.

 
Tešíme sa na 3 ročník .


 

Nové hasičské auto

Nové hasičské auto pre dobrovoľných hasičov

z Čiernych Kľačian.

 

Dobrovoľný hasičský zbor v Čiernych Kľačanoch sa už od nedele teší z nového hasičského auta.     Odovzdať ho prišiel samotný Minister vnútra SR, Daniel Lipšic.

Starosta obce Čierne Kľačany privítal v nedeľu 19.februára vzácnu návštevu so vzácnym darom. Obec navštívil Minister vnútra SR Daniel Lipšic, aby osobne odovzdal dobrovoľnému hasičskému zboru nové hasičské auto Iveco.

DHZ Čierne Kľačany funguje už od roku 1926, kedy sa 20 dobrovoľníkov rozhodlo chrániť majetky, stodole a obytné domy obyvateľov pred požiarmi.
Včerajšiu slávnosť si však do svojej kroniky zapíše tiež. Daniel Lipšic sa v krátkom príhovore poďakoval za milé privítanie, poprial aby toto auto slúžilo miestnym občanom pri prvých zásahoch, ktoré sú najkritickejšie a ktoré môžu zachrániť najmä ľudské životy, zdravie a majetok, ale zároveň aby ho museli používať čo najmenej. Vdp. Imrich Dočolomanský auto posvätil, následne ho minister vnútra pokrstil šampanským. Daniel Lipšic odovzdal kľúče veliteľovi DHZ Renému Solárovi. Prvé naštartovanie si vyskúšal strojník Martin Števo. Túto milú slávnosť svojím vystúpením spestrila spevácka skupina Širočina krásnymi ľudovými piesňami za doprovodu harmoniky Milana Solčianskeho.

Daniel Lipšic si spolu s hosťami prezrel vystavenú požiarnu techniku a to PPS -12, PS - 16 a unikátnu starú ručnú striekačku, na ktorú sú domáci hasiči veľmi hrdí. Na záver predseda DHZ Čierne Kľačany Ján Rajtár poďakoval ministrovi vnútra D. Lipšicovi za pridelenie požiarnej techniky, ktorá je veľkým prínosom pre obec.
Dobrovoľní hasiči plánujú využiť novú techniku v prípade požiarov, povodní a iných pohrôm. Vozidlo im bude slúžiť aj na okresných hasičských súťažiach a tiež na výcvik mladých hasičov.

Na slávnosti boli prítomní okrem iných, prezident HaZZ plk. Ing. Pavol Mikulášek, generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth, riaditeľ KR HaZZ pplk. Ing. Miloslav Čeleš, krajský viceprezident Peter Kunkela, okresná riaditeľka HaZZ Zlaté Moravce Ing. Zuzana Horvátová, okresná riaditeľka OV DPO Zlaté Moravce Mária Brezinová, okresná veliteľka DPO Renáta Gregorová.

Celé podujatie otvoril starosta obce Ing. Milan Švec, PhD. „Za tento dar vďačím najmä p. Ministrovi vnútra, takisto som vďačný našej hasičskej histórii, ktorá tento rok oslávila 85.výročie vzniku." Hasičským dobrovoľníkom poprial "veľa úspechov, veľa víťazstiev a ešte viac súťaží ako v minulom roku.“

Autor: Moravce24.sk


 

Odovzdávanie hasičského auta

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka